اطلاعيه

    قابل توجه اعضا محترم ايران كد  و  وارد كنندگان كالا

 

در پی سیاستهای دولت جمهوری اسلامی ایران و مطابق قانون مصوب مجلس شوراي اسلامی به عنوان ارتقا کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی داخلی و به منظور ایجاد زیر ساخت لازم برای مدیریت واردات کالا به کشور و خصوصا نیاز مبرم کشور به کیفی سازی واردات کالا، سیستمی فرابخشی با مشارکت دستگاههای متولی امر در کشور به نام "سیستم تعاملات ایران کد" و یا به اختصار "IMS" آغاز بکار نموده است. این سیستم در فاز اول با مشارکت "سازمان توسعه تجارت ایران"به عنوان متولی مدیریت واردات کالا به کشور، "سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران" به عنوان متولی نظارت بر کیفیت اقلام ورودی به کشور و مجری اعمال استانداردهای مورد نیاز اقلام و "مرکز ملّی شماره گذاری کالا و خدمات ایران" به اختصار مرکز ملی ایران کد متولی ایجاد زیر ساخت اطلاعاتی و ابزاری سیستم مذکور، عملیاتی شده است.
این سیستم به طور خلاصه قصد دارد عملیات صدور و به هنگام سازی مجوزها و گواهیهای کالا در دو حوزه "نظام واردات کالا به کشور" در حیطه اقلام وارداتی و "نظام توزیع کالا" در حیطه اقلام تولید داخل را مکانیزه و سیستمی و در نگاه کلان، مدیریت و راهبری نماید.
بنابراین تمامی دستگاههای ارایه دهنده مجوز و گواهی کالا در دو حوزه فوق مانند سازمان استاندارد، وزارت بهداشت، سازمان تنظیم مقررات رادیویی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان انرژی اتمی و .... خواهند توانست عملیات صدور و بهنگام سازی مجوزهای خود را برای هر قلم کالای واردکننده یا تولید کننده بصورت مکانیزه، لحظه ای (online) و برروی یک بستر مطمئن انجام دهند.
در فاز اول این طرح، دستگاه ارایه دهنده مجوز و گواهی کالا "سازمان استاندارد" در حوزه "عملیات واردات کالا" با همکاری سازمان توسعه تجارت و مرکز ملی ایران کد در قالب تفاهم نامه سه جانبه اقدام به اجرای این سیستم نموده است.

 

 بنابراين شركت ها و همچنين اعضاء حقيقي كه اقدام به واردات كالا مي نمايند ، در صورتيكه تعرفه انتخابي آنها در ثبت سفارشات وزارت بازرگاني، براي واردات يكي از تعرفه هاي مندرج در فايل 1530 قلم تعرفه مي باشد (براي دريافت فايل 1530 قلم تعرفه لطفا در اين محل كليك نماييد ) ، زمانبندي لازم را در خصوص دريافت ايران كد از اين نمايندگي و اقدام به دريافت استاندارد مربوطه براي كد ملي مورد نظر و يا تاييديه از موسسه استاندارد بر پايه سيستم تعاملات (http://ims.irancode.ir/ ) اقدام نمايند.

* لازم به ذكر است ؛ در صورتيكه كد هاي ملي توليد شده تا قبل از تاريخ 01/04/1390 باشد و قصد استفاده از كد هاي مزبور را داشته باشيد، بايستي حتما در سيستم تعاملات اقدام به ارسال كد هاي مزبور نموده و موفق به دريافت استاندارد يا تاييديه استاندارد نماييد.

در غير اينصورت كد هاي مزبور قابل استفاده در سيستم ثبت سفارشات واردات وزارت بازرگاني نخواهد بود.

** در صورتيكه قصد استفاده از سيستم تعاملات را داريد ، براي ورود به سايت مذكور از  كد ملي بازرگان / مدير عامل براي نام كاربري و همچنين شماره كارت بازرگاني براي رمز عبور استفاده نماييد.

***  راهنمايي هاي بيشتر در سايت تعاملات ايران كد به آدرس (http://ims.irancode.ir/) قرار داده شده است ،

**** مراحل فاز اول  در سيتم تعاملات ( براي مشاهده مراحل فاز اول لطفا در اين محل كليك نماييد)

 

سايت تعاملات ايران كد                                      http://ims.irancode.ir

سايت موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران        http://www.isiri.org/Portal/Home/

 

 بنابراين خواهشمند است هر چه سريعتر و بجهت سهولت در فرايند توليد كد و همچنين ارسال و دريافت كد ملي در سيستم تعاملات ايران كد ، اقدام لازم را معمول نماييد.

 

 

                                                                                                                                                        با تشکر

                                                                                                                                                     شركت تجارت فرا داده كوشا

 

 

 

نکنه مهم: با عنایت به نزدیک شدن به موعد های زمانی الزامات دولتی و به منظور توسعه فراگیر سیستم، تا اطلاع ثانوی از هزینه حق اشتراک سال اول صرف نظر شده و به عنوان تخفیف لحاظ می گردد.