شرکت تجارت فرا داده کوشا ، نماینده مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران

سوالات متداول: ایران کد - GS1 - GTIN - GLN -  شناسه خدمت  - شناسه کالا - شناسه کالا و خدمت مودیان مالیاتی - نرم افزار ارسال صورت معاملات برای اعضاء

از کجا باید شروع کنیم؟

اخذ شناسه خدمت: برای دریافت شناسه خدمت (مودیان مالیاتی)

 1 – وارد سایت portal.gs1-ir.org شده و در صورت نداشتن عضویت، عضویت خود را شروع و در ادامه تکمیل نمایید. در غیر اینصورت با نام کاربری و گذر واژه خود، وارد پرتال GS1  شده و به مرحله 4 بروید.

 2- بعد از عضویت وارد سایت شده و ثبت نام خود را از طریق منو های مدیریت عضویت و منوی عضویت مرکز ملی تا انتهای عضویت ادامه داده و مدارک لازم را در ارسال و ثبت نهایی را کلیک نمایید.

 3 – بعد از اتمام عضویت ، حداکثر 1 روز کاری ثبت نام شما تایید می گردد.

 4 – با توجه تعداد کد خدمت درخواستی ، با مراجعه به منوی "محاسبه گر پیش فاکتور" مبلغ مورد نظر را در کیف پول خود شارژ نمایید. و یا با نماینده خود جهت راهنمایی تماس حاصل نمایید.

اخذ شناسه کالا : برای این منظور با نمایندگی تماس گرفته و راهنمایی های لازم در خصوص عضویت و سایر اطلاعات لازم را دریافت نمایید .


فرمها و راهنماهای اخذ کد خدمت و کالا را از کجا دریافت کنم؟

با مراجعه به آدرس اینترنتی این نمایندگی : http://ecod.ir/IranCode-form.htm کلیه فرم ها و راهنمایی های لازمه و نیز فیلم آموزشی نحوه اخذ شناسه خدمت را مشاهده و دانلود نمایید.

اخذ شناسه کالا : برای این منظور با نمایندگی تماس گرفته و راهنمایی های لازم در خصوص عضویت و سایر اطلاعات لازم را دریافت نمایید . 88952903-88960491


نحوه ثبت شناسه خدمت در پرتال GS1 چگونه است؟

با مراجعه به منوی مدیریت خدمت و انتخاب درخواست کد خدمات ، خدمت مورد نظر را ثبت نموده و سپس از منوی خدمت من ، فایل خروجی PDF را با کلیک بر روی گزینه: گزارش درخواست های باز،  برای نمایندگی جهت بررسی و کارشناسی ایمیل نمایید (k88908802[at]gmail.com).

اخذ شناسه کالا : برای این منظور با نمایندگی تماس گرفته و راهنمایی های لازم در خصوص عضویت و سایر اطلاعات لازم را دریافت نمایید . 88952903-88960491


بعد از تایید کد خدمت ازکجا اطلاعات کد خدمت را دانلود کنم؟

از منوی مدیریت خدمت و انتخاب گزینه خدمات من ، کلیه کدهای صادره خدمت قابل مشاهده و اننخاب و چاپ می باشند . از گزینه : گزارش درخواست های باز نیز میتوانید درخواست های باز کد های خدمت را دانلود نموده و برای پیگیری به نمایندگی ارایه نماید.


چرا اطلاعات کد خدمت اختصاصی من در سامانه /سایت های اداره مالیات قابل استفاده نمی باشد؟

برای این منظور با تلفن های گویا اداره مالیات به شماره 1526 داخلی 4 تماس گرفته و یا از اداره مالیات پیگیری نمایید.


هزینه های ثبت نام و خدمات ایران کد به چه میزان است؟

کلیه هزینه هایی که شما باید برای دریافت خدمات بپردازید، با شناسه پرداخت اختصاصی شما که حاوی کد اقتصادی مرکز ملی (بخش دولتی) می باشد توسط خودتان و به حساب دولتی واریز خواهد شد. هزینه های قانونی طبق تعرفه می باشد و  از حق عضویت گرفته تا هزینه کدگذاری در گروههای کالایی مختلف متفاوت بوده و  هزینه اشتراک سالیانه ، که اشتراک سال اول تا اطلاع ثانوی، به عنوان تخفیف لحاظ می گردد. برای دریافت هزینه دقیق ، با نمایندگی خود تماس حاصل نمایید. و یا در پرتال GS1 وارد شده و منو : امور مالی را انتخاب نموده و پیش فاکتورهای لازم را دریافت نمایید.


چه زمانی باید برای تحویل مدارک لازم به شما و چه زمانی برای دریافت بارکدها حضوری مراجعه کنم؟

هیچ وقت نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد . کلیه مراحل بصورت الکترونیکی است و شما هیچ نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت. شما تصویر مدارک لازم را ارسال می کنید و در نهایت فایل های PDF گواهی عضویت و بارکد را دریافت خواهید کرد که حاوی کد عضویت شماست و براحتی از طریق پورتال های دولتی قابل استعلام است.


چگونه از بارکدهایی که تحویل میگیرم استفاده کنم؟

بارکدها درون فایل PDF تحویل شما می شود. لذا شما می توانید فایل PDF را به طراح بسته بندی تحویل دهید تا تصویر با کیفیت بالای بارکد را از آن استخراج کرده و در طراحی استفاده کند. یا اینکه می توانید تصویر بارکدها را از طریق لیبل پرینتر چاپ کنید.


دریافت ایران کدو بارکد چند روز زمان نیاز دارد؟

بطور معمول ثبت نام و دریافت کد عضویت یک روز و کدگذاری و تحویل بارکدها نیز در روز دوم انجام می شود. پس حداکثر طی 2 روزکاری شما می توانید از بارکدها بصورت کاملاً عملیاتی استفاده کنید. البته اگر می خواهید مناقصه شرکت کنید و تا پایان روز جاری فرصت دارید، می توانید این موضوع را به واحد عضویت و کدینگ اعلام کنید تا تسریع حداکثری لحاظ شود. ما می توانیم با کمی کار بیشتر طی یک روز کاری هم کد عضویت و هم بارکدها را تحویل دهیم.


مدارک لازم چیست و اگر مدارک را امروز ارسال نکنم چه مشکلی پیش می آید؟

مدارک ضروری، همان مدارک شناسایی شماست؛ یعنی کارت ملی و اگر بصورت شرکتی ثبت نام می کنید، آگهی تأسیس و آخرین تغییرات شرکت هم لازم است. بقیه مدارک ضروری نیست. درصورتیکه در ثبت نام یا رهگیری درخواست در سامانه ایرانکد موفق به ارسال مدارک نشدید می توانید مدارک را بصورت ایمیل به k88908802[at]Gmail.com ارسال کنید.


تفاوت ایران کد، کد ملی کالا، بارکد، GTIN، GS1 و EAN چیست؟ و کدام را باید دریافت کنم؟

ایران کد یا همان کد ملی کالا، کد 16 رقمی تولید شده از طبقه بندی در ساختار طبقه بندی ملی کالاست. دستگاههای دولتی برای شناسایی کالا فقط از کد ملی کالا استفاده می کنند. بارکد به نوارهای میله ای مشکی گفته می شود که درواقع امکان خواندن عددی که در زیر بارکد نوشته شده است را برای کامپیوتر فراهم می کند. GS1 سازمان بین المللی صدور بارکدهای بین المللی است که مشهورترین آن GTIN است. EAN نام قدیمی GS1 در اتحادیه اروپاست. پیشنهاد ما هم ایران کد و هم GTIN است. که با این دو بالاترین امکانات وسرویس های ممکن،را دریافت میکنید.


چه سرویس هایی در ایران کد رایگان است؟

شما با پرداخت حق عضویت و اشتراک سالانه از کلیه سرویس ها بصورت رایگان استفاده می کنید. خصوصا با دریافت بارکدهای GTIN سامانه های اینترنتی رهگیری ( ردیابی ) اقلام در زنجیره تأمین به رایگان در اختیار شما قرار میگیرد. این سامانه ها به شما امکان می دهد وضعیت کالاها را در انبارها و در فرایند توزیع کنترل کنید. GS1 Cloud نیز به عنوان بزرگترین بانک اطلاعاتی چند زبانه کالاها به رایگان دراختیار شما قرار میگیرد تا کالاهای خود را به تمام دنیا معرفی کنید. سرویس های بسیار متنوع دیگری نیز در انتظار شماست که به مرور با آنها آشنا خواهید شد.


کدینگ استاندارد انبار چیست و چه کاربردی دارد؟

برای جلوگیری از ایجاد نام های تکراری در نرم افزارهای انبار داری و اموال گردانی، جلوگیری از اتلاف زمان در شناسایی محصولات در زمان استفاده، حمل و نقل و یا فروش کالا و کاهش هزینه های تأمین و نگهداری مواد و قطعات و محصولات، تنها راه امکان استفاده از کدینگ استاندارد جهت شناسایی و کاتالوگ سازی اقلام انبار و اموال سازمان، است.


بارکد ایران و بارکد بین المللی از چه استانداردی استفاده می کند؟

از آنجا به ازای هر عددی می توان یک بارکد تولید کرد، باید دقت کنید که اگر اعداد کد مورد نظر شما از یک استاندارد مشخصی تبعیت نکنند، عملا هزینه و زمان تلف شده، زیادی به شما تحمیل خواهند کرد. استاندارد های کد گذاری نظیر ISO8000 برای ایجاد یک چارچوب کاربردی و بدون خطا ایجاد شده است تا کسب و کار ها، شرکت ها و سازمان ها را از تکرار انجام فرایند پیچیده و زمان بر کدینگ مجدد رهایی داده و در افزایش سود آوری و کاهش هزینه ها یاری نماید.

End