مديريت محترم شركت / بازرگان محترم ....

با سلام و احترام؛

بدينوسيله به استحضار مي‌رساند، بر اساس تصويب‌نامه هيأت محترم وزيران به شماره ۱۱۶۲۲۵/ت۳۵۸۱۸ھ مورخ۱8/09/۱۳۸۵ و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و ماده ۷۹ قانون تجارت الكترونيكي مصوب ۱۳۸۳، وزارت بازرگاني موظف است نسبت به طراحي و پياده سازي نظام ملي طبقه بندي و خدمات شناسه كالاها و خدمات (ايران‌كد) اقدامات لازم را مبذول نمايد. از اين رو مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران (وابسته به وزارت بازرگاني) مأموريت دارد تا نظام ايران‌كد را در سطح كشور طراحي و پياده‌سازي نمايد.

مطابق با ماده 3 آيين‌نامه اجرايي نظام ملي طبقه بندي و خدمات شناسه كالا و خدمات، دامنه شمول آيين نامه مذكور كليه كالاها، خدمات و اشخاص حقيقي يا حقوقي توليدكننده يا عرضه‌كننده آنها مي‌باشند.

الزامات قانوني براساس تصميم هيات وزيران

-        همچنين به اطلاع آن دسته از توليد كنندگان مي رساند كه بر اساس  هماهنگي هاي انجام شده با وزارت صنايع ارائه شماره پروانه بهره برداري به توليد كنندگان منوط به دارا بودن كد عضويت (شناسه عضويت در ايران كد) مي باشد.

-        براساس ابلاغيه معاون محترم برنامه ريزي و امور اقتصادي وزارت كشور به استانداران كشور مورخ 26/02/88  مبني بر اينكه كليه دستگاههاي اجرايي از ابتداي سال 1388 بايد خريد هاي بزرگ و متوسط خود را با قيد شناسه ملي (ايران كد) انجام دهند.

-        بر اساس هماهنگي هاي بعمل آمده از تاريخ 01/03/1388 صدور و تمديد پروانه كاربرد علامت استاندارد براي فرآورده هاي تحت نظارت سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران منوط به دريافت ايران كد مي باشد.

-        طبق مصوبه ۳۵۳۲ با عنوان تصميم نمايندگان ويژه رييس جمهور وزارت بازرگاني به عنوان مسئول اجراي طرح شماره‌گذاري كالا در كشور تعيين و كليه شركت‌هاي توليدي موظفند طبق آيين نامه تنظيمي وزارت بازرگاني نسبت به اخذ شماره ملي كالا و درج آن بر روي كالاهاي توليدي خود اقدام نمايند. وزارت بازرگاني مي‌تواند از توزيع و صادرات كالاهايي كه فاقد شماره ملي كالا باشند جلوگيري نمايد.

واجدين شرايط عضويت در نظام ايران‌كد مي‌توانند، با مراجعه به دفتر نمايندگي (آدرس مندرج در ذيل) ، براي عضويت اقدام نمايند.

شركت تجارت فراداده كوشا  نماينده رسمي مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران در استان تهران، با بهره‌گيري از كارشناسان زبده و همياري مديران با تجربه در امر كدگذاري كالا و خدمات (كدينگ) و ثبت سفارشات واردات كالا، آمادگي خود را جهت ارائه خدمات عضويت و توليد كد ملي كالا و مشاوره بازرگاني اعلام مي‌دارد.       

 - براي دريافت اطلاعات بيشتر به آدرس :http://www.Ecod.ir/IranCode.htm مراجعه نماييد.

 - دریافت فرم عضویت در سيستم ايران كد و پیوست های لازم :

http://www.Ecod.ir/IranCode/Register.Pdf 

http://www.Ecod.ir/IranCode/Register.Doc

http://www.ecod.ir/IranCode_Spec.htm (*)

http://www.ecod.ir/IranCode/ListMahsool.htm (*)

 

جهت دريافت فرم عضويت در سيستم ايران كد و مدارك لازم به آدرس اشاره شده در بالا (سايت) و يا به آدرس مندرج در ذيل برگه مراجعه نموده و یا اينكه با شماره تلفن های 88908393 تماس حاصل نماييد.  (خواهشمند است از تماس هاس مكرر و بي مورد اجتناب نموده و فرمهاي مربوطه (فرم عضويت  به همراه فرم ليست محصولات/كالاها ) را به همراه مدارك لازم، جهت عضويت و كدگذاري تحويل بخش كدگذاري شركت تجارت فراداده نماييد. ) علاوه بر موارد ذكر شده، شما مي توانيد از طريق Email نيز از مشاوره كارشناسان ما بهره ببريد.

آدرس تهران – میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - ابتدای خيابان فلسطين جنوبی،کوچه ذاکری،بن بست اول پلاک 1 ، طبقه اول واحد 3   

تلفن : 88908393   . نمابر : 88908802  .

 

دستورالعمل عضویت در مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات.

براي عضويت به یکی از دو روش زیر اقدام نمایید.

1 - مراجعه به دفتر شرکت تجارت فرا داده و یا مراجعه با سایت شرکت تجارت فرا داده و دریافت فرم عضویت از یکی از آدرس های ذیل   الف) دریافت فرم عضویت در قالب فایل PDF)

ب) دریافت فرم عضویت در قالب فایل Word )

 - فرم ليست محصول موجود در فرم عضويت يك فرم عمومي مي باشد . لطفا فرم مربوط به كالاي خود را از مسير ذيل تهيه و آنر ا تكميل نماييد (دريافت فرم  )

 

سپس پر نمودن (بطور دقيق و مشخص و در صورت امكان تايپ شده و  با اطلاعات فني دقيق محصول / كالاي خود ) و تحویل به دفتر شرکت وگرفتن پیش فاکتور عضویت.

2- پر نمودن فرم عضویت دستی (بطور خوانا و دقيق ) برای تحویل به شرکت تجارت فرا داده برای نگهداری در سوابق و كد گذاري كالا  و سپس مراجعه به سایت مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات و پر نمودن فرم عضویت (نمونه پر شده فرم عضویت )در سایت و همچنین انتخاب دقیق لیست زمینه های فعالیت (مشاهده نمونه فعالیت انتخاب شده)سپس ادامه پر نمودن فرم تا انتخاب نماینده(انتخاب شرکت تجارت فرا داده کوشا) (مشاهده نمونه انتخاب شده) - ادامه پر نمودن فرم در قسمت نام کاربری و کلمه عبور (لازم به ذکر است که نام کاربری و کلمه عبور را حتما بر روي برگه هاي ثبت نام یادداشت نمایید )

مرحله نهایی:

بعد از ثبت نهایی ، با دفتر شرکت تجارت فرا داده کوشا تماس گرفته و ثبت نام عضویت در سایت ایران کد را اعلام و پیش فاکتور را دریافت نمایید (حضوری- مکاتبه ای(فکس) - الکترونیکی(Email ) ) .  (مشاهده پیش فاکتور نمونه)

بعد از پرداخت هزینه اعلام شده از طرف شرکت تجارت فرا داده کوشا به حساب مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات و اعلام واریز فیش - برای تایید عضویت و کد گذاری کالاهای شما اقدام خواهد شد.

نکنه مهم: با عنایت به نزدیک شدن به موعد های زمانی الزامات دولتی و به منظور توسعه فراگیر سیستم، تا اطلاع ثانوی از هزینه حق اشتراک سال اول صرف نظر شده و به عنوان تخفیف لحاظ می گردد.

 

                                                                                                                                                            با تشکر     

                                                                                                                                                     مدير عامل - مريم رحیمی كوشا